SEO – Googleda tabiiy yuqoriga ko’tarilish mijozlar o’z – o’zidan ko’payaveradi. Sayt SEO qilingach, u o’z o’rnini osonlikcha yo’qatmaydi. Reklamaga pul sarflash kerak emas. WebGO.uz 9 yildan ortiq vaqtdan beri saytlarni Yandex va Google qidiruv tizimlarida tepaga ko’tarish bilan shug’illanib kelamiz.
O’zbekistonda 12 milliondan ortiq internet foydalanuvchisi bor. Ularning har biri o’ziga kerakli bo’lgan mahsulot yoki xizmatni Google orqali qidiradi. Aslida ular sizning bo’lajak xaridorlaringiz.
Bunday qidiruvlar kuniga minglab bo’ladi. Ammo odamlar saytingizni topa olishmaydi! Chunki sayt SEO qilinmagan. Va aksincha, mahsulot yoki xizmatni qidirganda saytingizni birinchi 10talikka chiqarish SEO deyiladi.
Masalan, «Shaxsiy shafyor kerak« yoki «gilam yuvish« deb qidirganda sayt Googleda birinchi o’ringa chiqsa, hamma o’sha saytga kiradi. Natijada saytga tashriflar, qo’ng’iroqlar, buyurtmalar soni va albatta daromad oshadi.
Saytni qidiruv tizimlarida birinchi o’rinlarga olib chiqish uchun biz bir qator ishlarni bajaramiz: